Shindo® – ida ja lääne kohtumispaik

倉富 縄文 新道

 

   Shindo® on Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem, kus kohtuvad tuhandeid aastaid vana idamaine tarkus ning kõige uuemad teadmised inimese anatoomiast- füsioloogiast. Shindo® annab uut jõudu ja ideid suurte muutuste ajas elavale, tulevikku vaatavale inimesele.

Shindo® käsitlus inimesest on terviklik, kus igal elundil ja energiakanalil on täita konkreetsed ülesanded. Erinevad tasakaalutuse seisundid (stress, füüsilised- emotsionaalsed pinged) häirivad inimese loomulikku tasakaalu. Shindo® võtetega saab saavutada keha ja meele tasakaalu, vabastades keha ja vaimu sinna kuhjunud füüsilistest- ning emotsionaalsetest pingetest ning tasakaalustades keha energiaid. 

 

MIS ON SHINDO®?

   Shindo massaažimeetod on ligi veerandsada aastat tagasi välja arendatud idamaistel, Jaapani vanadel traditsioonidel põhinev tervendussüsteem. Shindo on kompleksne ravimeetod, milles läbi venitus-ja hingamisharjutuste ning massaaživõtetega mõjutatakse inimkeha läbivaid 12 energiameridiaani.

   Erinevad tasakaalutuse seisundid, nagu stress, depressioon, lihas- ja emotsionaalsed pinged häirivad inimese loomulikku elujõudu. Shindo® abil avatakse ja hoitakse meridiaanid ehk energiakanalid avatuna. Keha vedelike ja energiate voolamine paraneb, mille tagajärjel suudab organism endast väljutada mürke ja toksilisi aineid, mis on mitmete haiguste põhjusteks.

   Shindo võtetega saab saavutada keha ja meele tasakaalu, tänu millele ka loovus, elurõõm ja inspiratsioon pulbitsevad vabalt.

Lõdvestumise soodne mõju meie tervisele on kõikidele teada. Shindo vabastab keha emotsionaalsetest ja füüsilistest pingetest, tasakaalustades samas keha energiaid.

   Shindo®-kursusi võib rakendada mitmel otstarbel. Seda võib kohandada erinevatele rühmadele, nagu näiteks eriravi vajavate laste ja noorte taastusraviks, mitmesuguste erialade täienduskoolituseks, töökohtadel ja tervishoius. Kuna meetodil paistab olevat tugev ajupoolkerade koostööd toetav mõju, on mitmed loova töö tegijad või pedagoogikaga seotud olevad inimesed võtnud selle kasutusse.

Shindo® meetod on registreeritud kaubamärk, mis kuulub Sensei (õpetaja) Kazuko Kuratomile (Jaapan).

Kuidas Shindo sündis? 

   Shindo sündis Jaapanis 80-ndate aastate algul Sensei Kazuko Kuratomi vajadusest leida abi oma tütre astma ja allergia raviks. Otsinud asjatult abi ja vastust arstidelt, jõudis ta otsuseni otsida lahendust oma lapsepõlve-aegsetest kogemustest. Ta leidis sealt puudutuse ja soojuse. Ühelt ida traditsioone käsitlevalt konverentsilt leidis ta raamatu jalamassaažist ning selle tähendusest inimesele. Kuratomi proovis neid võtteid oma tütre peal iga päev ning mingi aja möödudes hakkas tütar tervenema ja paranes täielikult. Ajapikku on Shindost välja kujunenud laiaulatuslik ja mitmekülgne, ent samas lihtne eneseabi- ja enese korrashoiumeetod igas vanuses ja erinevas füüsilises vormis inimestele. Meetodina on see pidevalt arenev ja täiustuv ega ole seotud ühegi filosoofilise või usulise vooluga. Meetodi väljaarendaja, Sensei Kazuko Kuratomi pidev enesearendamine ja õppimine julgustab avatusele kõige uue omandamise suhtes. See toob ka meetodile juurde uusi teadmisi, vorme ja võimalusi.

Shindo käsitlus inimesest
   Sõna Shindo tähendab südame juhatust ehk Shindos leiame tee oma sisemaailma. Shindo meetod (Jaapani keeles kata) ning selle viis teha harjutusi ja massaaži, aitab meil avaneda ja lõõgastuda ning näha end selgemalt. Julgust selleks saame Shindo juurde olulise osana kuuluvast toest- viisist läheneda ja puudutada teist austavalt. Meil tekib teise inimesega kahesuunaline vastastikune mõju, kus juhendaja ja juhendatava suhe on võrdväärne. Erinevate harjutuste sooritamine annab meile lisajulgust ja elurõõmu võtta vastu elu kogu tema kirevuses. 

 Shindo ja Jomon

    Shindo  areng baseerub tuhandete aastate tagusel tarkusel, ulatudes nn. Jomoni perioodi (810000 E.K.), Jaapani kultuuri unustatud juurteni. See oli rahu aeg kui inimesed elasid harmoonias nii üksteisega kui neid ümbritseva
loodusega. Selline inimeste ja looduse vaheline suhe, mis leidus Jomon kultuuris, on ka Shindo juurteks. Jomoni periood oli viljakas kunstile, eriti keraamikale. Selle perioodi savinõud on lihtsa siliderja kujuga, millel on dekoratiivsed, keerutatud nööriga tekitatud spiraalsed mustrid nõude ülaosas.Vertikaalne sisemine pind, kirjatud alguse ja lõputa geomeetrilise mustriga,  kujutades Jomoniaegset nägemust maailmast, mis laieneb ülenevalt, samuti uskumust looduse ja inimeste vahelisse jätkuvusse. Shindo oma juurtega jagab Jomoni kultuuris  seda iidset uskumust. Meridiaane venitavad harjutused, kus keha on väändes, hoides samal ajal sõrmedega varvastest,väljendavad lõpmatut Jomoni keerutatud nöörist tekkivat mustrijälge, mis ühendab sisemuse ja välise ühtseks tervikuks. Samuti sarnanevad spiraalsed liigutused jalaharjutustes  vertikaalsete lõngade (lõimede) väändumisega Jomoni tekstiilides. 

KOOLITUS

   Shindod® võib õppida registreeritud Shindo®-instruktorite juhendamisel. Harjutada ja õppida võib igaüks vaid enda jaoks või siis näiteks oma perekonnas rakendamiseks. Lisaks põhikursustele korraldatakse venitus-, massaaži- ja lõõgastumisõhtuid. Soovi korral võib korraldada ka professionaalse koolituse. Lõõgastumisinstruktori oskused võib omandada umbes poole aastaga. Süvendava õppe- ja harjutusperioodi järel võib minna korralistele Shindo®-koolitajate kursustele, mis kestavad varsemate kursuste läbimise järel umbes aasta.

Edasikoolitumine on mitte ainult innustav kogemus, vaid ka tugev enese korrashoiuprotsess. Pärast seda suudab juhendaja olla endisest suuremaks toeks teistele. Koolitust peetakse tähtsaks ja jätkukoolitust organiseeritakse korrapäraselt. Nii on Shindo® meetodina tugevnenud ja arenenud kiiresti. Soome on esimese maana väljaspool Jaapanit loonud huvitava koolitusterviku. Seda viie aasta kogemust ollakse hetkel rakendamas ka USA-s.

KOOSTÖÖ

   Shindos® kohtuvad ida ja lääne oskusteave, vana ja uus arusaam tervendamisest ning aktiivne ja passiivne tugevus ja nõrkus. Shindo® pakub võimalusi, jõudu, julgust ja rõõmu. Loodame, et see rõõm saaks osaks võimalikult paljudele ja et seda jätkuks jagamiseks eri elualadele.

Shindo® registreeritud koolitajad ja juhendajad korraldavad esitlusi, kursusi ja koolitust vastavalt vajadusele. Põhikursus võib olla ühe- või kahepäevane nädalalõpukursus, pärast mida võib kokku leppida jätkamise osas. Kursused seatakse kokku iga rühma jaoks eraldi.