Shindo® – ida ja lääne kohtumispaik
Shindo® on Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem, kus kohtuvad tuhandeid aastaid vana idamaine tarkus ning kõige uuemad teadmised inimese anatoomiast- füsioloogiast. Shindo® annab uut jõudu ja ideid suurte muutuste ajas elavale, tulevikku vaatavale inimesele.
Shindo® käsitlus inimesest on terviklik, kus igal elundil ja energiakanalil on täita konkreetsed ülesanded. Erinevad tasakaalutuse seisundid (stress, füüsilised- emotsionaalsed pinged) häirivad inimese loomulikku tasakaalu. Shindo® võtetega saab saavutada keha ja meele tasakaalu, vabastades keha ja vaimu sinna kuhjunud füüsilistest- ning emotsionaalsetest pingetest. Shindo® tasakaalustab keha energiaid.

Mis on Shindo®?
Shindo® on Jaapanist pärit ravi- ja kehaharjutamise viis, mis rajaneb tuhandeid aastaid vanadele teadmistele ning põhineb tugevalt kõige uuematele teadmistele inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Inimese käsitlus on terviklik.

Erinevad tasakaalutuse seisundid, nagu stress, depressioon, lihas- ja emotsionaalsed pinged häirivad inimese loomulikku elujõudu. Shindo® abil avatakse ja hoitakse meridiaanid ehk energiakanalid avatuna. Keha vedelike ja energiate voolamine paraneb, mille tagajärjel suudab organism endast väljutada mürke ja toksilisi aineid, mis on mitmete haiguste põhjusteks.

Shindo võtetega saab saavutada keha ja meele tasakaalu, tänu millele ka loovus, elurõõm ja inspiratsioon pulbitsevad vabalt.

Lõdvestumise soodne mõju meie tervisele on kõikidele teada. Shindo vabastab keha emotsionaalsetest ja füüsilistest pingetest, tasakaalustades samas keha energiaid.

Shindo®-kursusi võib rakendada mitmel otstarbel
Shindo® on võimsalt avanemas erinevateks otstarveteks.

Seda võib kohandada erinevatele rühmadele, nagu näiteks eriravi vajavate laste ja noorte taastusraviks, mitmesuguste erialade täienduskoolituseks, töökohtadel ja tervishoius.
Kuna meetodil paistab olevat tugev ajupoolkerade koostööd toetav mõju, on mitmed loova töö tegijad või pedagoogikaga seotud olevad inimesed võtnud selle kasutusse.

Koolitus
Shindod® võib õppida registreeritud Shindo®-instruktorite juhendamisel. Harjutada ja õppida võib igaüks vaid enda jaoks või siis näiteks oma perekonnas rakendamiseks. Lisaks põhikursustele korraldatakse venitus-, massaaži- ja lõõgastumisõhtuid. Soovi korral võib korraldada ka professionaalse koolituse. Lõõgastumisinstruktori oskused võib omandada umbes poole aastaga. Süvendava õppe- ja harjutusperioodi järel võib minna korralistele Shindo®-koolitajate kursustele, mis kestavad varsemate kursuste läbimise järel umbes aasta.
Edasikoolitumine on mitte ainult innustav kogemus, vaid ka tugev enese korrashoiuprotsess. Pärast seda suudab juhendaja olla endisest suuremaks toeks teistele. Koolitust peetakse tähtsaks ja jätkukoolitust organiseeritakse korrapäraselt. Nii on Shindo® meetodina tugevnenud ja arenenud kiiresti. Soome on esimese maana väljaspool Jaapanit loonud huvitava koolitusterviku. Seda viie aasta kogemust ollakse hetkel rakendamas ka USA-s.

Koostöö
Uude aastatuhandesse jõudmine esitab väljakutseid vanadele institutsioonidele, arusaamadele ja harjumustele. Laste ja noortega suhtlemises vajatakse nüüd hädasti uusi lähenemisviise. Lastevanemate ja üleüldse täiskasvanute heaolu, nagu ka õppe- ja kasvatustöö on võtmeküsimused mitmetele väljakutsetele vastamisel.

Shindos® kohtuvad ida ja lääne oskusteave, vana ja uus arusaam tervendamisest ning aktiivne ja passiivne tugevus ja nõrkus. Shindo® pakub võimalusi, jõudu, julgust ja
rõõmu. Loodame, et see rõõm saaks osaks võimalikult paljudele ja et seda jätkuks jagamiseks eri elualadele.

Shindo® registreeritud koolitajad ja juhendajad korraldavad esitlusi, kursusi ja koolitust vastavalt vajadusele. Põhikursus võib olla ühe- või kahepäevane nädalalõpukursus, pärast mida võib kokku leppida jätkamise osas. Kursused seatakse kokku iga rühma jaoks eraldi.